Czy warto pozycjonować swoją stronę www?

Internet jest obecni jednym z narzędzi marketingowych. Kluczowym narzędziem wykorzystywanym w internetowej reklamie jest pozycjonowanie. Jak ono się odbywa? Jakie przynosi efekty?

Pozycjonowanie stron i słowa kluczowe

Strona www, która zajmuje wysoką pozycję w popularnych wyszukiwarkach internetowych jest odwiedzana przez internautów bardzo często. Pozycjonowanie ma więc na celu osiągnięcie bardzo wysokiej pozycji. Odbywa się to między innymi za pomocą słów kluczowych. Powinny one zostać tak dobrane, aby były adekwatne do treści, które zawiera dana strona. Więcej o pozycjonowaniu stron można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Pozycjonowanie stron: niestandardowa forma marketingu”. Użyte słowa kluczowe powinny być mało popularne. Wskazane jest również używanie bardzo wąskich fraz. Zwiększa to pozycję strony w wyszukiwarce. Proces pozycjonowania stron www obejmuje także umieszczanie na innych stronach internetowych linków. Linki, które wykorzystywane są do pozycjonowania pochodzą z bardzo różnorodnych źródeł.

Pozycjonowanie a miejsce strony

Wielu internautów korzysta z wyszukiwarki Google. To dlatego bardzo ważne jest miejsce, które strona zajmuje właśnie w tej wyszukiwarce. W świetle badań, które prowadzono nad pozycjonowaniem stron www jasno wynika, że strony, które wyświetlane są w pierwszej dziesiątce są najczęściej odwiedzane przez internautów. Optymalnie jest, gdy strona sklepu albo firmy wyświetlana jest na pierwszej stronie wyszukiwarki. Pozycjonowanie stron internetowych może zadecydować o sukcesie firmy.